Slovo "peeling" pochází z angličtiny a znamená olupování.
využívá chemických vlastností slabých kyselin k odloučení nejpovrchnějších částí pokožky. Na kůži se aplikují nejčastěji ovocné kyseliny (AHA - alfa hydroxylová kyselina, získávaná převážně z cukrové třtiny), které naruší kůži do požadované hloubky. Po ošetření následuje regenerace pokožky a škáry, nová kůže je hladší a kvalitnější. Je to proto, že obnova kožních buněk se zrychlí, zlepší se kvalita elastických vláken, zlepší se hydratace kůže (zvýší se vazebná kapacita pro vodu), sníží se produkce mazu a upraví se abnormální rohovění (folikulární keratinizace). Nezanedbatelným účinkem chemického peelingu je i efekt antioxidační.
je nejvhodnější provádět na podzim a v zimě, tj. v době, kdy pokožku nevystavujeme intenzivnímu slunečnímu záření. Vlastnímu chemickému peelingu může předcházet tzv. domácí příprava. Během ní se na kůži aplikují krémy s ovocnými kyselinami v nižších koncentracích než té, jež se užívá k vlastnímu ošetření. Tato příprava zvýší efekt vlastního chemického peelingu. Po ošetření je nutná ochrana pleti krémy s UV filtrem pro nebezpečí zvýšené pigmentace.
Bezprostředně po ošetření je pokožka mírně zarudlá, poté se mírně olupuje, mohou vzniknout i drobné nebo splývající krusty, které se odloučí během několika dní.
Bezprostředně před peelingem se kůže očistí a odmastí speciálním roztokem. Potom se jemným štětcem na obličej aplikuje roztok kyseliny. Kyselina působí 2 – 7 minut a potom se odstraní speciálním neutralizačním roztokem. Během ošetření je cítit jemné štípaní a pálení. Aplikace studených obklady po ošetření zklidňuje kůži a minimalizuje nepříjemné pocity po ošetření.