Provádíme permanentní depilaci ochlupení pomocí laseru Candela GentleLASE.
Je možno trvale odstranit ochlupení v těchto oblastech:
Intenzivní laserové světlo proniká kůží, zachytává se v pigmentu kůže a cibulkách chloupků a přeměňuje se v terapeutické teplo. Candelou patentově chráněné dynamické chlazení tkáně DCD, které odlišuje laser GentleLASE od konkurenčních laserů, chrání vrchní vrstvy kůže tím, že v momentě impulsu laseru ochladí ošetřované místo speciálním sprejem, který pokožku částečně znecitliví. DCD chlazení omezuje možné vedlejší účinky laserové epilace na minimum.
Zákrok probíhá v laserové ordinaci. Vaše oči budou chráněny speciálními brýlemi. Laser se aplikuje malou ruční sondou na ošetřované místo. Každému laserovému impulsu předchází krátký sprej chladící tekutiny. Ošetřovaná plocha se vykrývá jednotlivými laserovými impulsy. Zákrok trvá od několika minut až po hodiny podle velikosti epilované plochy.
Někteří pacienti cítí lehce nepříjemný pocit v okamžiku laserového impulsu, někdy popisovaný jako šlehnutí kopřivou či nataženou gumičkou. Tento vjem je z velké části eliminován DCD chlazením. Možné je i povrchové znecitlivění kůže speciálním krémem.
Počet zákroků závisí na druhu požadované léčby a stavu Vaší kůže. Pro epilaci většina pacientů potřebuje tři až šest zákroků, protože laser efektivně ničí cibulky chloupků pouze ve fázi jejich aktivního růstu. Počet zákroků také závisí na epilované lokalitě a s ní související hloubkou uložení vlasových cibulek, množství pigmentu v nich obsaženém, typu a charakteru kůže. Pro jiné zákroky než epilace často stačí zákrok pouze jeden, ale účinnost laserových zákroků je individuální a lékař Vám podá bližší informace při vstupní konzultaci.
Pacienti připravující se na laserovou epilaci by neměli podstupovat epilaci elektrickou jehlou, pinzetou a voskem 3–4 týdny před zákrokem. Trpíte–li na opar a připravujete se na epilaci chloupků na obličeji, doporučuje se před zákrokem požádat o antivirové léky. Chloupky by měly být oholeny žiletkou, kůže očištěna a vysušena, odstraněn make up, krémy a oleje z pokožky.
Pacienti před i po zákroku by se měli chránit před sluncem použitím ochranných krémů s SPF faktorem 30 a vyšším.
Riziko vedlejších účinků je minimální. Po ošetření může být přítomno přechodné zarudnutí a palčivost, ojediněle jen u citlivých osob se může objevit otok, puchýřky, stroupky nebo změna pigmentace kůže – ztmavnutí či zesvětlení kůže. Tyto vedlejší účinky trvají většinou jen několik dní.
Po zákroku se nevystavujte slunečnímu záření, nechoďte na přímé slunce a do solárií. První dny po ošetření nepoužívejte peelingové a abrazivní přípravky. Ošetřující lékař Vás bude informovat o případných dalších opatřeních.